Aan de Amsterdamse Grachten

oktober 2011

flyer-grachten-1Barokmuziek bij burgers thuis

Concertmeester: Franc Polman (viool)
m.m.v. Anton Steck, viool

28 oktober Zaamslag
1 november Hattem
2 november Amsterdam
3 november Beek-Ubbergen
25 november Leidschendam
6 januari Heiloo

Programma

  • Pieter Hellendaal (1721-1799) Concerto Grosso Op.3 Nr.1 in gkl.t.
  • Pietro Antonio Locatelli (1695-1764) uit Op. 3 “L’Arte del violino” : Concerto nr.1 in D gr.t. voor viool, strijkers en b.c.
  • Henrico Albicastro (ca.1660-ca.1730) Concerto a 4 in c kl.t. Op. 7 nr. 4
  • Antonio Vivaldi(1678-1741) uit ‘L’Estro armonico’ Op. 3 Concerto nr. 2 in g kl.t. voor twee violen, strijkers en b.c.
  • Francesco Geminiani (1687-1762) Concerto Grosso Op. 2 nr. 2 in c kl.t.
  • Arcangelo Corelli (1653-1713) Concerto Grosso Op. 6 nr. 4 in D gr.t.

Les Gloires de Versailles

Extravagantie onder het Ancien Régime

november 2009

flyer-gloiresConcertmeester: Franc Polman (viool)

5 november Amsterdam Noord
6 november Zaandam
7 november Beek
14 november Amsterdam Waalse Kerk

Programma

  • Jean-Baptiste Lully (1632-1687) Suite uit opera ‘Atys’
  • Jean-Marie Leclair (1697-1764) Concert voor viool, strijkers en b.c., opus 7
  • Marin Marais (1656-1728) Symphonies d’Alcione (1706)
  • Jean-Féry Rebel (1666-1747) ‘Les éléments’
  • Jean-Joseph Cassanéa de Mondonville (1711-1772) sonate en symphonie opus 3

L’Impériale

juni 2009

i.s.m. met kamerkoor Mnemosyne o.l.v. Caroline van Westgeest

14 juni Nijmegen
21 juni Beek-Ubbergen

Programma

  • Wolfgang Amadeus Mozart motet
  • Wolfgang Amadeus Mozart Litaniae
  • Joseph Haydn symfonie L’impériale no. 53 in D groot Hoboken I:53
  • Joseph Boulogne Chevalier de Saint-Georges Symfonie concertante Opus 6 no.1 in C groot voor twee violen en orkest
  • Wolfgang Amadeus Mozart motet ‘Regina Coeli’
  • Joseph Haydn Nicolai Messe

L’Impériale

Vuurwerk van de de zwarte schermer

maart 2009

flyer-imperiaalConcertmeester: Franc Polman (viool)
m.m.v. Riko Fukuda, fortepiano

7 maart Zaandam
8 maart radiouitzending Spiegelzaal
8 maart Aalsmeer
13 maart Amsterdam, Waalse Kerk
14 maart Zaamslag
15 maart Utrecht Geertekerk
21 maart Hoorn
22 maart Purmerend

Programma

  • Ignace Joseph Pleyel Symphonie périodique No.14 in Bes groot (1786)
  • Joseph Haydn Concert in D voor fortepiano en orkest Hoboken XVIII:11
  • François Joseph Gossec Symfonie in F groot op VIII nr 2 (1765)
  • Joseph Boulogne Chevalier de Saint-Georges Symfonie concertante Opus 6 no.1 in C groot voor twee violen en orkest
  • Franz Joseph Haydn symfonie L’impériale no. 53 in D groot Hoboken I:53

La Diavolessa

Haydn en Italië, de geboorte van de symfonie

maart 2008

flyer-diavolessa-v4-def-1Concertmeester: Franc Polman (viool)
m.m.v. Talitha van der Spek, mezzosopraan

11 april 2008 Amsterdam Waalse Kerk
12 april Beek St. Bartholomaeuskerk
13 april Utrecht Geertekerk

Programma

  • Baldassare Galuppi Sinfonia, ouverture tot de opera ‘La Diavolessa’
  • Baldassare Galuppi 2 aria’s uit ‘La Diavolessa’
  • Giovanni Battista Sammartini Sinfonia in Es gr.t. J-C 26
  • Antonio Sacchini Periodical Overture in c kl.t.
  • Alessandro Scarlatti Sinfonia in Bes gr.t.
  • Joseph Haydn concertaria
  • Joseph Haydn Sinfonia No.1 in D gr.t.

Aan de oevers van de Tiber

Muzikale schatten uit de Vaticaanse staten

oktober 2007

flyer-tiber-v5-def-1Concertmeester: Franc Polman (viool)
m.m.v. Esther Ebbinge (sopraan)

21 oktober 2007 Almere Schouwburg
26 oktober 2007 Amsterdam Waalse Kerk
27 oktober 2007 Hoorn Lutherse Kerk
28 oktober 2007 Utrecht Geertekerk

Programma

  • Allessandro Stradella Sonata di viole no 25 in D gr.t.
  • Giuseppe Torelli Sonata a 5 voor trompet, strijkers en b.c. G7 in D gr.t.
  • G. Fr. Händel cantate ‘il pianto di Maria’ HWV 234 voor sopraan, strijkers en b.c.
  • Giuseppe Torelli concert voor viool, strijkers en b.c. Opus VIII no 7 in d kl.t.
  • Alessandro Scarlatti cantate “Su le sponde del Tebro”, voor sopraan, trompet, violen en b.c.
  • Arcangelo Corelli Concerto Grosso in F gr.t. Opus VI no 6

Sterven van Liefde en Leven van Wijn

Muziek aan het Zweedse hof van Haydn, Bellman en Kraus

oktober 2006

sterven-cover-a-z-dam-v2-def Concertmeester: Franc Polman (viool)
m.m.v. Marcel Reijans (tenor)

1 oktober 2006 Zaandam Doopsgezinde Kerk
4 oktober 2006 Rotterdam De Doelen
5 oktober 2006 Kortenhoef Het Oude Kerkje
6 oktober 2006 Ootmarsum Hervormde Kerk
7 oktober 2006 Amsterdam Waalse Kerk

Programma

  • J.M. Kraus Symfonie in cis klein
  • C.M. Bellman Liederen
  • J. Haydn Symfonie 71 in Bes groot

programma’s van 2000 t/m 2005

februari 2005

Dirigent: Wim ten Have
m.m.v. Esther Ebbinge en Mieke ten Have (sopranen) en Boguslaw Fiksinski (tenor)

24 februari Zaandam
25 februari Aduard
26 februari Amsterdam, Waalse Kerk
21 augustus Oldeberkoop

Programma

  • Boccherini Stabat Mater
  • Boccherini Divertimento

Apothéose

september 2004

Concertmeester: Franc Polman (viool)

23 september Zaandam
24 september Oldeberkoop
25 september Amsterdam, Waalse Kerk
26 september Didam
28 november, Diemen

Programma

  • Lully ouv Cadmus et Hermione
  • Couperin l’Apothéose de Lulli
  • Mondonville Sonate 
  • Rameau suite uit Dardanus

februari 2004

Concertmeester: Hans Lub

19 februari Buitenpost
20 februari Haarlem, provinciehuis
20 februari Amsterdam, Waalse Kerk

Programma

  • W.F. Bach sinfonia in d-moll
  • Biber Pars III (Mensa Sonora)
  • Telemann Concert in G (v str en continuo)
  • Schein suite 15 uit Banchetto Musicale
  • J.S. Bach suite nr 2 in b kl. t.

september 2003

Concertmeester: Franc Polman (viool)
M.m.v. Renate Arends, sopraan

26 september Ootmarsum
27 september Amsterdam, Waalse Kerk
5 oktober, Amstelveen

Programma

  • Corelli Concerto Grosso op.6 nr. 4 in D
  • Vivaldi fluitconcert “la Notte”
  • Avison/Scarlatti Concerto Grosso nr. 5
  • Legrenzi Sonata a 4 in e, uit op.10
  • Conti Cantate “Languet anima mea”
  • Corelli Concerto Grosso op.6 nr.10 in C

februari 2003

Concertmeester: Hans Lub

23 februari Amsterdam, Engelse Kerk

Programma

  • Lully Ouverture Cadmus et Hermione
  • Biber Sonate nr 1 uit ‘fidicinium sacro-profanum’
  • Telemann Trio voor fl, vla d’amore en continuo
  • Muffat Concerto nr 11, Delirium Amoris
  • Telemann Concert voor blokfluit en traverso

september 2002

Concertmeester Hans Lub

14 september Delft
15 september Amsterdam Waalse Kerk

Programma

  • Schuyt Canzone, Padovane en Gagliarda nr 6
  • Hacquart Sonate uit ‘Harmonia Parnassia’
  • Leclair Fluitconcert in C voor fluit
  • Locatelli Trio voor fluit, viola d’amore en continuo
  • Locatelli Introduzione Teatrale nr 5

februari 2002

Concertmeester Hans Lub

16 februari Alkmaar
17 februari Amsterdam Oosterkerk

Programma

  • Scheidt Pavane voor strijkers en continuo
  • Telemann Suite in a klein
  • J.S. Bach Trio uit ‘das musikalische Opfer’
  • Biber Partita nr 7
  • Muffat Sonata nr 5

februari 2001

Concertmeester: Marleen Zoutman

16 februari Amsterdam

Programma

  • Purcell The virtuous wife
  • Telemann Triosonate
  • Händel Concerto Grosso opus 3 nr 3
  • J.S. Bach Triosonate
  • Geminiani Concerto Grosso opus 3 no 2

september 2000

Concertmeester: Marleen Zoutman

22 september Amsterdam

Programma

  • Corelli Concerto Grosso opus 3 no 2
  • Stradella Sonate di Viole
  • Tartini Concerto in G-dur
  • Vivaldi Vioolconcert “La Tempesta”
  • Geminiani Concerto Grosso opus 3 no 2

maart 2000

Concertmeester: Hans Rijkmans

26 maart Amsterdam, bovenzaal Eik en Linde

Programma

  • Zelenka Hipocondrie a 7 concertanti
  • J.S. Bach Hoboconcert
  • J.S. Bach Suite nr 2 in b klein BWV 1067